wtorek, 20 marca 2012

Ostatnio przeczytane: Oko Kaina - Patrcik Bauwen


Hazel Caine, gwiazda hollywoodzkich mediów, organizuje nowy program pod tytułem & Oko Kaina . Udział bierze w nim 10 uczestników, z których każdy skrywa jakąś tajemnicę.
Jednak autobus mający ich zawieść na plan filmowy do las Vegas, nigdy nie dotrze do celu. Niezapowiedziany gość wciąga uczestników do swojej krwawej gry, w której on dyktuje zasady...

W przeciągu zaledwie trzech dni udało mi się przeczytać Oko Kaina, debiutancką powieść Patricka Bauwena.
To swego rodzaju książkowy odpowiednik weekendowego kina rozrywkowego. Dużo akcji, masa niespodzianek i przymusowy zaskakujący finał. Czyta się to lekko, dosyć przyjemnie i, co dziwne, nawet niespecjalnie razi brak głębi, sztampowi bohaterowie, kiepskie dialogi i niewielkie prawdopodobieństwo rozwiązania historii (nie w dzisiejszych czasach, aczkolwiek może w niedalekiej przyszłości...).
W sumie niezła rzecz, o ile tylko ma się na uwadze jaki to typ opowieści. Jestem pewien, że książka przypadnie do gustu mniej wymagającym czytelnikom oraz wszystkim, którzy pragną odsapnąć od tytułów cięższego kalibru. Ja bawiłem się podczas lektury zaskakująco dobrze - 440 stron wypełnionych akcją.

Ocena: 5.6/10

1 komentarz:

  1. Zapowiada się super, autobus-tajemnice, kusi nawet mnie, a to już dobry znak :)

    OdpowiedzUsuń