piątek, 27 lipca 2012

Anna Fryczkowska - Trafiona-ZatopionaNa książkę Anny Fryczkowskiej nie zwróciłbym uwagi, gdyby nie kilka pozytywnych recenzji, na które natknąłem się przeglądając rozmaite serwisy i blogi. Jest to kolejny nabytek z wyprzedaży (10 złotych), który dał mi znacznie więcej frajdy, niż dziesiątki kupionych za okładkową cenę tytułów.

Historia w "Trafionej-Zatopionej" toczy się w przeciągu dwóch dni, kiedy to Warszawę nawiedza powódź. Akcję obserwujemy z perspektywy czterech bohaterów, wszystkich w bezpośredni lub pośredni sposób dotkniętych tą sytuacją. Niespodziewanie okazuje się, że zalewająca stolicę woda zmienia życie każdego z nich.

Bardzo dobra powieść obyczajowa. Ciekawie skonstruowana, napisana w niewymuszony sposób i przede wszystkim wciągająca. Anna Fryczkowska potrafi wniknąć w psychikę swoich postaci, nadać im odpowiednie rysy osobowości, sprawić, że nie są zaledwie tekturowymi atrapami. Co jeszcze mi się podobało? Brak lukru, którego po prostu w książkach nie znoszę. Jeśli szukacie czytadła na plażę, to "Trafiona-Zatopiona" raczej się w tej roli nie sprawdzi. Tu wszystko jest jak w życiu, a życie (co za truzim) nie zawsze usłane jest różami. Polecam. Aż żal, że tak przyzwoita historia gnije na wyprzedażach, jednak z drugiej strony, gdyby nie to, nigdy bym jej nie poznał ;)

Ocena: 7/10
6 komentarzy:

 1. Narobiłeś mi smaku na tę lekturę, a tu masz... - w bibliotece jej nie ma, w księgarniach, które sprawdzałam, też jest niedostępna i szukaj wiatru w polu... Może kiedyś znajdę 8)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz widzę tę książkę, ale skoro polecasz to czemu nie:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Może być ciekawie. Z chęcią się zapoznam:)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. na jakiej wyprzedaży znalazłeś taki skarb??? sama poluję na tę ksiazkę i nigdzie nie mogę jej dostać :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Dedalus.pl, niestety już nie mają, przed sekundką sprawdziłem :(

   Usuń
  2. Szkoda :( ale będę polować dalej :)

   Usuń